top of page

Mindfulness

Az egészséges stressz természetes része az életünknek, gyerekkorban is. Szükségünk van rá a fejlődéshez. Sajnos a jelenlegi állami oktatási rendszerben sok esetben átlépi a természetes határt a gyerekeket érő stressz mértéke. A Mindfulness módszere segíthet.

Felnőttként azon kaphatjuk magunkat, hogy robotpilótaként végigrohanunk a napunkon. Időnk nagy részét a múlton való rágódással vagy a jövőtől való szorongással töltjük. A mindfulness segít visszatérni a jelenbe és tudatosítani, megélni azt.

A mindfulness tudományosan bizonyítottan változást idéz elő a stresszért felelős agyterületeken és egyéb fiziológiai paraméterekben.

2017 tavaszán végeztem el a nyolc hetes Mindfulness based stress reducing tréninget, azóta mindennap gyakorlom formális gyakorlatokkal és a hétköznapi tevékenységekben is.

A megtanult egyes gyakorlatok könnyen alkalmazhatók például a csoportok figyelmének fókuszálására, “megérkezésre”, stb. Jól fejleszthető mindfulness gyakorlatokkal például a tudatosság, a koncentráció, a stresszkezelés, az empátia, a hála. Más foglalkozásokba építem be és mint szemléletmódot is alkalmazom.

Ajánlott olvasmányok:

A mindfulness története és hatásai

Research on Mindfulness

 

(Mindfulness tréner képesítésem még nincsen, tréningeket ezért még nem tartok. Ha teljes tréninget szeretnél, ajánlom szakképzett tréner eredeti MBSR tréningjét: Krajcsó Nelli –www.mindfulnesstreningek.hu)

FOGLALKOZÁS JELLEGE:  gyakorlatok

KORCSOPORT:  8-99 éves korig

LÉTSZÁM:  max. 40 fő

FOGLALKOZÁS IDŐTARTAMA: kb. 20-120 perc

TÉMAKÖR:  tudatosság, empátia, stresszkezelés

Calm-Classrooms-Social.png
FREE-MINDFULNESS-COURSE-FOR-CARERS.jpg
bottom of page